1. Jak dojechać

Aktualności

15
mar
alzheimer

CHOROBA ALZHEIMERA

15 marca obchodzimy Światowy dzień Choroby Alzheimera. Jest to proces polegający na zmianach zwyrodnieniowych w mózgu, a dokładniej na zaniku tkanki nerwowej. Postępujące stopniowo zaburzenia działania mózgu doprowadzają do utraty pamięci, zdolności uczenia, trzeźwego myślenia czy prawidłowej oceny sytuacji. Prowadzi też do pogorszenia komunikacji i obniżenia zdolności radzenia sobie z czynnościami życia codziennego. Mimo postępu w medycynie, nie wynaleziono lekarstwa na tą chorobę. W dobie starzejącego się społeczeństwa chorobę Alzheimera, nazywa się wielką plagą ludzkości. Na Alzheimera, choruje 250 tys. osób, a do 2020 r., choroba ta dotknie około miliona osób. Z myślą o chorych na Alzheimera, utworzono Ośrodek Alzheimerowski w Ścinawie. Wśród niepokojących zachowań, wymieniamy: zapominanie, problemy z wykonywaniem podstawowych czynności, nieumiejętność komunikowania się z innymi, dezorientację i huśtawkę nastroju

08
mar

APTEKI DARY NATURY ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ KOBIET

Wszystkim naszym drogim Pacjentkom, w dniu ich święta życzymy jak najmniej trosk i zmartwień w życiu codziennym oraz wielu wspólnych rodzinnych chwil w pełnym zdrowiu.

04
mar
co-pyli-w-marcu

CO PYLI W MARCU

A więc zaczyna się. Osoby cierpiące na alergie zapewne nie oczekują z otwartymi ramionami na powitanie marca. Wczesna wiosna dla alergików oznacza dłuższy i cięższy okres pylenia. Z kolei przedłużająca się zima powoduje, że w momencie wystąpienia wyższych temperatur jednocześnie zaczyna pylić wiele uczulających roślin. Najwyższe stężenie pyłków notuje się w pogodne, bezwietrzne dni, a zmniejszenie ilości alergenów w powietrzu przynoszą dopiero gwałtowne opady.
http://www.poradnikzdrowie.pl/…/co-pyli-w-marcu-jakie-pylki…

co-pyli-w-marcu

co-pyli-w-marcu

29
lut
h1n1

NIE WARTO RYZYKOWAĆ – WARTO SIĘ ZASZCZEPIĆ

Szczepionki przeciw grypie dostępne są od 1960 roku. Warto szczepić się regularnie, gdyż każdego roku zmienia się skład szczepionki. Szczepionka przeciw grypie sezonowej zawiera trzy najczęściej występujące szczepy wirusa: dwa typy wirusów A (H3N2 i H1N1) oraz jeden typ wirusa B. Wirusy te często się mutują, więc warto dbać o regularne coroczne szczepienie. Ostatnio coraz częściej słyszymy o ofiarach tzw. „świńskiej grypy”. Objawy tej odmiany grypy, wywołanej wirusem A/H1N1, są podobne do tych zwiastujących zwykłą grypę. Trudno oszacować, ilu chorych na grypę ma wirusa świńskiej grypy, bo testy wykonuje się tylko w ciężkim przebiegu choroby. Lekarz, stawiając diagnozę, sprawdzi, czy prócz gorączki pacjent ma choć dwa z następujących objawów: ból głowy, kaszel, bóle mięśni. Gdy objawy występują, kolejny krok to sprawdzenie, czy chory mógł mieć kontakt z wirusem świńskiej grypy. Jeśli tak, lekarz zleca wykonanie testów w kierunku zakażenia wirusem A/H1N1. Jeśli wyniki będą pozytywne, należy niezwłocznie podjąć leczenie antywirusowe (np. oseltamivirem – tamiflu).

h1n1

h1n1

25
lut
Wydanie Expressu z naszą reklamą

DARY NATURY.. EXPRESSEM..

Czytacie Express Ilustrowany? My czytamy, polecamy. Najfajniejsza jest wkładka „Zdrowie”, a w ogóle najładniejsze mają 15-te strony.
Wydanie internetowe też niczego sobie…

Wydanie Expressu z naszą reklamą

Wydanie Expressu z naszą reklamą

Wydanie internetowe

Wydanie internetowe

20
lut
PRYZSTANEK

ELEGANCKI PRZYSTANEK

Co się zobaczyło, już się nie odzobaczy. Przystanek autobusowy Tatrzańska – Grota-Roweckiego… Elegancko?

14
lut
walentynki-strona

WALENTYNKI

14 lutego to Dzień Zakochanych.
Tak więc po prostu z całego serca polecamy u nas produkty dla zdrowego serca.
Udanego świętowania

13
lut
REKLAMA

JESTEŚMY W GAZECIE WYBORCZEJ

W dzisiejszym wydaniu „Gazety Wyborczej”, jak zawsze lokalne strony „Gazeta Łódź” a w nich dodatek „Zdrowie”.
Warto zaopatrzyć się w ten przydatny poradnik! Tak prezentujemy się na łódzkich stronach „Gazety”

11
lut
CHORY

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

W roku 2016 Światowy Dzień Chorego przypada na 11 lutego
Święto zostało ustanowione przez Jana Pawła II w 75 rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby. Kościół zachęca tym samym do wolontariatu, który od setek lat pomaga chorym i potrzebującym na całym świecie – niezależnie od wyznania, poglądów politycznych i statusu społecznego.

04
lut
paczek

TŁUSTY CZWARTEK… SMACZNEGO

Zawsze warto nas odwiedzić, jednak dziś warto podwójnie. Do każdych zakupów dodajemy tradycyjną narodową słodkość czyli pączka. Smacznego… i niech idzie na zdrowie.
Potem warto w naszej aptece internetowej zerknąć do działu „Odchudzanie i Oczyszczanie”, ale to dopiero jutro 🙂
www.aptekadarynatury.pl/pl/c/Odchudzanie-i-oczyszczanie/163

Siedziba spółki

Topfarm Sp. j.
ul. Pasieczna 2/6 lok. 51
91-362 Łódź
NIP: 9471982450
REGON: 101620397
KRS: 0000466547
Mail: kontakt@grupadn.pl

Oferty handlowe

Współpraca, marketing

Jakub Zwoliński: 502 598 500
j.zwolinski@grupadn.pl

Nasze apteki

Łagiewnicka 118B
tel. 42 657 99 99
mail: lagiewnicka@grupadn.pl
Pn-Pt: 8:00 - 20:00
Sob: 8:00 - 15:00

Grota-Roweckiego 4
Tel. 42 203 25 03
E-mail: grota-roweckiego@grupadn.pl
Pn-Pt: 8:00 - 20:00
Sob: 8:00 - 15:00


Leki refundowane